تامین فیلتر

بررسی کیفیت فیلترها از روی ظاهر

فیلتر ها هر چند دارای پارامتر هایی هستند که می بایست توسط تست های دقیق مورد سنجش قرار گیرد اما روش های ظاهری برای بررسی کیفی آنها نیز وجود دارد. برخی از فاکتور ها در طراحی و تولید فیلتر ماشین آلات بصورت مستقیم تعیین کننده کیفیت آنها محسوب می شوند.

باید دقت داشت که ضخامت لایه سلولزی و تراکم مواردی هستند که می بایست حتما مورد تست دبی نیز قرار گیرند چرا که بالا بودن این دو فاکتور در صورتیکه سبب افت فشار در جریان سیال شود و یا به کاهش دبی جریان عبوری به میزان قابل توجهی بیانجامد از فاکتور های منفی در کیفیت فیلتر صنعتی محسوب می شوند.
هر اندازه سطح مقطع کارتریج فیلترها بیشتر باشد دارای قابلیت جذب میزان بالاتری از آلاینده ها می باشد. بنابراین برخی از تولید کنندگان فیلتر به جای قرار دادن لبه های چین خورده کارتریج در داخل فوم در ابتدا و انتهای کاغذ استوانه ای از یک نوع چسب مایع که بصورت قطره ای بر روی سطح کارتریج در هنگام تولید استفاده می کنند. فیلتر کاترپیلار از جمله این تولید کنندگان است. علاوه بر سطح مقطع بالا هر اندازه ضخامت لایه کاغذ مصرفی بیشتر باشد قابلیت نگهداری آلاینده ها نیز بیشتر می شود که این امر با دست زدن و بررسی ضخامت این لایه از فیلتر صنعتی قابل رویت است. البته در این بررسی می بایست به تراکم نیز دقت شود که امری مهم هم در دبی جریان سیال خروجی و هم در قابلیت جذب آلاینده ها می باشد.

برخی از تولید کنندگان فیلتر ماشین آلات برای نگهداری لبه های چین خورده کارتریج فیلتر در موقعیت ثابت تحت فشار سیال از یک نوار بصورت مارپیچ بر روی سطح استوانه ای کارتریج فیلتر استفاده می کنند که از دیگر فاکتور های کیفی فیلتر آلات صنعتی محسوب می شود. در صورت عدم کاربری این نوار لبه های چین فیلتر پس از تر شدن تغییر فاصله بصورت دور و نزدیکی خواهند داد.

شرکت تامین فیلتر با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع انواع فیلترهای ماشین آلات را با بهترین قیمت از برند های مطرح (انواع فیلتر ساکورا، فیلتر شور، مان،کاترپیلار،فیلتر کامیون، بالدوین،سوتراس، فیلیتگارد،فیلتر ماهله ، دونالدسون…) فیلتر تهیه کرده که آماده ی ارائه به مصرف کنندگان محترم می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واحد فروش