Warning: Use of undefined constant IMAGES - assumed 'IMAGES' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/taminfil/public_html/wp-content/themes/alpha-framework/header.php on line 2

Warning: Use of undefined constant IMAGES - assumed 'IMAGES' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/taminfil/public_html/wp-content/themes/alpha-framework/header.php on line 3
فیلتر کابین | تامین فیلترتامین فیلتر

فیلتر کابین

فیلتر کابین شايد براي بسياري اين اتفاق افتاده است که زماني که سيستم تهويه خودر را روشن مي کنند در فصل گرما در فضاي خودرو بوي نامطبوعي از کولر خودر به مشام مي رسد، يکي از اجزا سيستم تهويه(Hvac) خودرو هاي جديد که معمولا جزء موارد تعويضي در دوره هاي سرويس  و نگهداري خودرو محسوب مي […]

فیلتر کابین

شايد براي بسياري اين اتفاق افتاده است که زماني که سيستم تهويه خودر را روشن مي کنند در فصل گرما در فضاي خودرو بوي نامطبوعي از کولر خودر به مشام مي رسد، يکي از اجزا سيستم تهويه(Hvac) خودرو هاي جديد که معمولا جزء موارد تعويضي در دوره هاي سرويس  و نگهداري خودرو محسوب مي گردد ، فيلتر هواي کابين خودرو مي باشد.

هواي ورودي به کابين خودرو از طريق سيستم تهويه مطبوع و بخاري  توسط اين قطعه  فيلتر گرديده  و از ورود ذرات ، گرد و غبار و ساير محرک هاي تنفسي به داخل کابين جلوگيري نموده وباعث مي شود که حداکثر ميزان هواي تميز  با کمترين آلودگي و صدا از دريچه هاي ورودي داشبورد وارد کابين گردد.

تعويض فيلتر هواي کابين خودرو ، در فواصل  توصيه شده و يا حتي در مناطقي که در آن دوده و گرده شايع تر است، در فواصل کوتاهتر ، به مسافران اجازه مي دهد تا با استنشاق هواي پاک و تازه ، از سفر خود لذت ببرند. 

فيلتر هواي کابين خودروي خود را تعويض نماييد

خودروهايي که در شهر هاي پر ترددي همانند تهران و گاها در ترافيک هاي شهري ساعت ها مي مانند، تعويض تعويض فيلتر هواي کابين جزء موارد اصلي در طي دور هاي نگهداري از خودر به شمار ميرود که نه تنها در بهبود و گردش سيستم تهويه کمک ميکند بلکه در بهبود کيفيت گردش هواي خودرو نيز موثر مي باشد.

فيلتر هواي کابين خودرو چيست؟

فيلتر هواي کابين خودرو وسيله اي براي تصفيه ذرات گرفته شده از هواي ورودي مدخل سيستم تهويه خودروي شماست. اين ابزار به بهبود کيفيت و تصفيه هواي داخل خودرو از هرگونه آلايندگي و ناپاکي کمک ميکند. بيشتر فيلتر هوا ها ساخته شده از کاغذ (الياف ) پليسه دار که کاربرد مختلفي در انواع مختلف فيلتر مديا ها دارند. بعضي از آنها ترکيبي از پنبه و کاغذ ميباشند ، در حالي که بقيه شبيه فيلتر هواي سيستم مکش خودرو و اساسا بيشتر شبيه کوچک شده کاغذ فيتر ميباشند . بعضي از آنها هم به شکل فيلتر پنبه اي در کارتريج قرار دارند.

بعضي مواقع فيلتر هواي کابين با فيلتر هواي دروني احتراق سوخت (موتور) اشتباه گرفته ميشود. فيلتر هواي دروني احتراق سوخت که زير کاپوت ماشين شما قرار دارد   مانع از ورود ذرات به داخل موتور ميشود. و يک راننده ممکن است در تعويض روغني با پيشنهاد فيلتر هوا مواجه شده باشد. و آن به اين دليل است که در صورت گرفتگي و پر شدن فيلتر از آلايندگي ها در عملکرد موتور ميتواند تاثير بگذارد.

تشخيص و تمايز اين دو فيلتر خيلي مهم مي باشد. وقتي که شما در حال خريد فيلتر هواي کابين خودرو هستيد درواقع شما در صدد بهبود کيفيت هواي تنفسي داخل کابين خودرو براي خودتان و مسافرانتان هستيد. فيلتر هواي کابين به عنوان بخش مهمي از عمکرد کيربگس خودرو و امنيت خودرو نيست. رانندگان ميتوانند فيلتر هواي سبز که پايداري بيشتري دارند خريداري کنند و خريد فيلتر هواي سبز در واقه توجه به تنفس سرنشينان خودرو ميباشد.

فيلتر هواي کابين خودرو در کجا قرار گرفته است؟

فيلتر هواي کابين خودرو و يا فيلتر هواي کولر در قسمت هاي مختلف خودرو   با توجه به نوع خودرو قرار گرفته است. در برخي از خودرو ها در محلي قرار گرفته اند که دسترسي به انها براي پاک کردن و تعويض راحت تر و آسانتر ميباشد . و لي در برخي از خودرو ها تعويض و پاک کردن اين فيلتر ها بسيار مشکل مي باشد.   اکثر فيلتر هواي کابين خودرو بعد از فن در سيستم تهويه قرار گرفته اند بعضي از آنها در دريچه کوچک محفظه فن قرار دارند. در اکثر خودرو ها در قسمت پايين صندلي جلويي سرنشين جلو و محل پاي سرنشين جلو، واقع شده است. براي دسترسي راحت تر به کتابچه راهنماي خودرو مراجعه فرماييد.

آيا فيلتر کولر همان فيلتر کابين خودرو است؟

بله، در برخي موارد سازندگان اين ها را A/C فيلتر و يا فيلتر تهويه (کولر) مي نامند و بقيه آنها را به عنوان فيلتر کابين خودرو ميشناسند. در هر صورت آنها همان نقش باز دارنده آلايندگي ها و گرد و غبار و آلرژن هاي ديگر هواي کابين خودرو به شمار مي رود.

آيا تعويض کابين خودرو واقعا ضروري است؟

فيلتر کثيف کابين خودرو باعث کارايي پايين سيستم تهويه و اتلاف توان کولر مي شود.   و همچنين باعث کاهش جريان هواي داخل کابين خودرو مي شود.   در همچين شرايطي و در مواقع افزايش درجه هواي کابين خودرو که نياز مبرمي به کولر داريم سيستم تهويه کولر کار مشکلي خواهد داشت. تهويض فيلتر هواي کابين در خودرو شما خيلي مهم است و اين تعويض باعث سلامتي سرنشينان خودرو ميباشد. فيلتر هواي کابين خودرو از موارد مهم سيستم تهويه خودرو ميباشد که باعث از بين رفتن بخش عمده اي از آلودگي هاي هوا داخل کابين و محافظت از سرنشينان از اين آلودگي ها ميشود.

جايگزيني فيلتر هواي کابين خودرو

با پيروي از اين موارد تعويض فيلتر هواي کابين خودرو نسبتا آسان ميباشد. خودرو هاي جديد معمولا مجهز به يک و بيشتر از يک فيلتر کابين خودرو ميباشد. فيلتر هو اي کابين خودرو باعث ورود هواي تازه از دريچه هاي داشبورد ميباشد.

زمان تعويض فيلتر هواي کابين خودرو؟

بر اساس گفتگوي اکثريت سازندگان خودرو تعويض فيلتر کابين خودرو بايستي سالي يک بار و يا بعد از 12 تا 15 هزار مايل رانندگي که هر کدام زودتر رسد ، انجام گيرد.به هر حال چنانچه خودروي شما بيشتر در مناطق آلوده و جاده هاي خاکي مورد استفاده قرار ميگيرد شما ممکن است که توجه بيشتري نسبت به تعويض فيلتر هواي موتور داشته باشيد در چنين مواقعي تعويض فيلتر هواي کابين خودرو از هر 6 ماه و يا 7 تا 9 هزار کيلومتر کارکرد پيشنهاد ميشود.

فروش خودرو: به منظور محافظت از سيستم تهويه خودروي خود و بيهنه سازي و کارائي مطلوب ( و همچنين جهت محافظت و سلامت خود و سرنشينان خودرو) تعويض و جايگزيني فيلتر هواي کابين خودرو در مفاصل معين از اهميت خاصي برخوردار مي باشد. هزينه و وقتي که شما صرف تعويض فيلتر هواي کابين خودرو ميکنيد منجر به راحتي و سلامتي شما مي باشد.

 

تماس با واحد فروش