وظیفه فیلتر روغن در ماشین آلات

روغن موتور تمیز، با گردش در موتور علاوه بر روانکاری قطعات داخلی موتور، تمام آلودگی‌ها و  جرم‌ها را از کل سیستم جذب می‌کند. این آلودگی‌ها قطعا به موتور ماشین آلات آسیب وارد می‌کند و با گذشت زمان و انباشته شدن این جرم‌ها ممکن است باعث از کار افتادن موتور شود. روغن کثیف می تواند سطح […]

مشخصات فیلتر روغن مرغوب

روغن موتور تمیز، با گردش در موتور علاوه بر روانکاری قطعات داخلی موتور، تمام آلودگی‌ها و  جرم‌ها را از کل سیستم جذب می‌کند. این آلودگی‌ها قطعا به موتور ماشین آلات آسیب وارد می‌کند و با گذشت زمان و انباشته شدن این جرم‌ها ممکن است باعث از کار افتادن موتور شود. روغن کثیف می تواند سطح اجزای پمپ روغن را در موتور بپوشاند و به سطوح تحمل موتور آسیب برساند.روغن یک سیال بسیار مهم برای موتور تمامی ماشین آلات می باشد،به همین منظور استفاده از فیلتر های روغن مرغوب همیشه برای ماشین آلات امری حیاتی می باشد.

نقش فیلتر روغن در موتور

فیلتر روغن در مسیر ورودی روغن به موتور، قرار می‌گیرد که آلودگی‌های ناشی از عملکرد زیاد موتور مانند: دوده ناشی از احتراق،براده‌های فلزات ناشی از سایش قطعات روی یکدیگر همچنین گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها که به تدریج می‌توانند مسیر حرکت روغن را مسدود نمایند و آسیب های زیادی را به موتور وارد سازند را از روغن موتور جذب کرده و روغن را تصفیه کند تا عاری از هرگونه مواد نا‌خالصی باشد و این وسیله علاوه بر این که پاکیزگی روغن در شرایطی مانند استارت اولیه در هوای سرد، فشارهای زیاد ناشی از رفت و آمدهای پی درپی و حرارت بالای موتور در زمان کارکرد طولانی و سرعت های بالا حفظ می کند، همچنین موجب کارایی مناسب روغن نیز می شود و با انتقال حرارت موجب خنک شدن موتور می‌شود.

مشخصات فیلتر روغن مرغوب

1- قدرت جذب بیشتر آلودگی‌ها
2-جدا سازی مطلوب ذرات از روغن
3-عدم مقاومت در برابر ورود روغن
4-مقاومت در برابر پارگی
5-محفظه کار آمد با قابلیت تحمل فشار بالا
6-انتخاب و استفاده  آلیاژ مناسب جهت تولید فیلتر
7-مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش و همچنین دارای سوپاپ اطمینان
8-عدم وجود نشتی در فیلتر (فیلتر آببندی شده باشد)
9-‌قرارگیری صحیح فیلتر در پوسته

شرکت تامین فیلتر با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع انواع فیلترهای روغن را با بهترین قیمت از برند های مطرح (ساکورا، شور، مان، بالدوین، فیلیتگارد، دونالدسون…) فیلتر تهیه کرده که آماده ی ارائه به مصرف کنندگان محترم می باشد.

تماس با واحد فروش