تامین فیلتر

اهمیت تعویض فیلتر هوا

اهمیت تعویض فیلتر هوا

فیلترهای هوا در موتور انواع ماشین آلات نقش مهمی دارد. به طوری که عدم وجود فیلتر هوا در مسیر ورودی هوا ، باعث ورود گرد و خاک  به داخل موتور شده و باعث ایجاد مشکل در سیستم سوخت رسانی و انسداد کاربراتور و سوزن های انژکتور می شود و خسارات زیادی را به موتور وارد می کند،فیلتر هوای فرسوده و خراب به علت مسدود شدن منافذ کاغذی فیلتر دیگر قادر به عبور دادن مقدار الزم هوا نخواهد بود و این امر باعث ایجاد خلل در عملکرد موتور میشود که از آن جمله سوختن ناقص در موتور و به دنبال آن تولید دود و افزایش گاز های مضر در هوا میباشد. همچنین قدرت موتور کم شده و بر قطعات موتور فشار وارد میشود.

انواع موتور های ماشین آلات امروزی بصورت ۴ زمانه کار میکنند و در این ۴ مرحله ،سوخت محترق شده و نیروی خود را به پیستون و میل لنگ و در نهایت به چرخ ها منتقل میکنند. اما سوختی که وارد موتور میگردد برای سوختن نیاز به هوا دارد پس سوخت قبل از ورود به موتور با هوا آمیخته میشود و سپس به داخل موتور وارد میگردد اما زمانی که فیلتر هوای ماشین شما کثیف شود ، پیستون که به سمت پایین میرود برای مکش آمیختن سوخت و هوا ، به مقدار همیشگی سوخت را مکیده اما اگر  فیلتر هوا کثیف باشد، هوای کمتری از حالت عادی مکش میکند و این موضوع به دلیل عدم وجود هوای کافی در محفظه احتراق ، باعث میشود بنزین به صورت کامل نسوزد و قدرت کافی را تامین نکند همچنین مقداری از بنزین بصورت نسوخته از اگزوز ماشین آلات خارج میگردد،در نتیجه مصرف سوخت را به شدت افزایش می دهد و همچنین آسیب زیادی به سنسور اکسیژن و کاتالیزور و در نهایت آسیب به کل موتور میشود .

در نتیجه لزوم تعویض به موقع فیلتر هوا بر ما نمایان می شود. معمولا هر فیلتر هوا بسته به شرایط اقلیمی همان منطقه پس از پنج تا ده هزار کیلومتر نیاز به عوض شدن دارد.

شرکت تامین فیلتر با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع انواع فیلترهای ماشین آلات را با بهترین قیمت از برند های مطرح (انواع فیلتر ساکورا، فیلتر شور، مان،کاترپیلار،فیلتر کامیون،فیلتر بالدوین،سوتراس، فیلتر فیلیتگارد،فیلتر ماهله ، دونالدسون…) فیلتر تهیه کرده که آماده ی ارائه به مصرف کنندگان محترم می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واحد فروش